BRANŞ AKTİVİTELERİMİZ

1.Jimnastik – Karate

Okulumuzda spor dersi çocukların hareket etmekten keyif almasını amaçlar. Çocuklar oyun ve ritimle harmanlanan program dahilinde temel hareket becerilerini öğrenir ve kendi vücudunu keşfeder. Basitten karmaşığa doğru giden süreçte koşma, zıplama, sıçrama gibi becerileri birleştirir. Çok tekrar ilkesine dayalı olarak ısınma, esneme ve kültür- fizik hareketleri yapar. Her ay yeni jimnastik hareketleri öğrenir. Fiziksel gelişimi için önemli olan omurga, kol ve bacak esnekliğine yönelik egzersizler yapar. İleri dönemlerde olası sınav korkusu ve toplum önünde konuşma korkusu gibi kaygıları önlemede yardımcı olur. İki veya daha çok kişiyle yapılan oyun ve egzersizler sayesinde ekip ruhunu, iş birliğini, kazanma ve kaybetme duygularını öğrenir. Kazandığında sevindiği gibi kaybettiğinde rakibi tebrik etme erdemini kazanır. Bir sonraki dönemde daha çok çabalaması gerektiğini, asıl yarışın kendisiyle olduğunu keşfeder.

Sonuç olarak; amacımız uygun, fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişime sahip, mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek, güçlü kişiliklerin temelini atmaktır.

 

2.Robotik – Kodlama

Kodlama dijital çağın temel dilidir. Bir bilgisayar programının çalışabilmesi için anladığı ve ihtiyaç duyduğu talimatlar kodlama ile adım adım oluşturulmaktadır. Kodlama çocukların iletişim kurma, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini birleştiren deneyimler sunar. Kodlama, çocuklar için eğlenceli ve heyecan verici olduğu kadar kodlamanın temellerinin erken yaşlarda keşfedilmesi, çocukların daha sonraki hayatlarında kodlamayı daha kolay öğrenebilmelerini, anlayabilmelerini ve uygulayabilmelerini sağlar. Bunun yanında okul öncesi dönemde kodlama öğrenmeye başlamanın çocukların gelişimine de pek çok yararı vardır.

Bu yararlar:

1.Çocukların mantıksal düşünme becerilerini artırır.

2.Kodlama problem çözme becerileri geliştirir.

3.İletişim becerilerini geliştirmesini sağlar.

4.Alan farkındalığını arıttır ve matematik becerileri güçlendirir

5.Dil becerilerin gelişimine katkı sağlar.

 

3.Müzik ve Ritim

Müzik ve müziğe uyumlu gerçekleştirilen dans aktiviteleri sayesinde öğrencilerimizin ritim duygusu ve müzik kulağı gelişir. Müzik & Ritim etkinliklerinde el çırpma, zıplama, eğilme gibi çeşitli hareketler belirli bir düzen içerisinde yapılır, ritmi yakalayarak dans edilir, eğlenceli vakit geçirirken müzik eğitiminin temelleri atılır.

HİDAYET BEY; BU kısımda yazının devamı gelecektir. İlerleyen zaman içinde bu yüzden boşluk bırakmanızı istiyoruz.

 

4.Satranç

Hasbahçe çocuk akademisi olarak satranç ile hedeflediğimiz çocuklarımızın hayal kurma gücünü geliştirmektir. Satranç Etkin bir düşünme Pratiği i sağlar. Değerlendiren, cesaretle karar alan, uygulayan ve sonuç alan çocuk kendine güven kazanır. İşlerin kötü gittiği durumlarda hayal kırıklığına uğramamayı öğrenir. Yararlı bir değişiklik olabileceğini bekleme ve yeni çareler arama alışkanlığı edinir. Bu sebeple okulumuzda her yaş grubuna satranç eğitimi verilmektedir.

Biz Kimiz?

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.
Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.
  • Türkçe – İngilizce Özgün Eğitim
  • Gezi ve Gözlem Çalışmaları
  • Değerler Eğitimi
  • Jimnastik- Karate
  • Eğitici Programlar

Bizi Takip Edin.

Hedeflerimiz.

  • Geleceğin Fidanları, Bahçemizde Yeşersin!
  • Değerlerimizi, Değerlilerimize Kazandıralım!

İletişim.

Kısıklı Mahallesi Hamal Sokak Haskaya Koru Konakları No/4 C Blok Üsküdar/İstanbul                        (Haskaya Koru Konakları)
0216 521 21 85