JİMNASTİK

JİMNASTİK

Okulumuzda spor dersi çocukların hareket etmekten keyif almasını amaçlar. Çocuklar oyun ve ritimle harmanlanan program dahilinde temel hareket becerilerini öğrenir ve kendi vücudunu keşfeder. Basitten karmaşığa doğru giden süreçte koşma, zıplama, sıçrama gibi becerileri birleştirir. Çok tekrar ilkesine dayalı olarak ısınma, esneme ve kültür- fizik hareketleri yapar. Her ay yeni jimnastik hareketleri öğrenir. Fiziksel gelişimi için önemli olan omurga, kol ve bacak esnekliğine yönelik egzersizler yapar. İleri dönemlerde olası sınav korkusu ve toplum önünde konuşma korkusu gibi kaygıları önlemede yardımcı olur. İki veya daha çok kişiyle yapılan oyun ve egzersizler sayesinde ekip ruhunu, iş birliğini, kazanma ve kaybetme duygularını öğrenir. Kazandığında sevindiği gibi kaybettiğinde rakibi tebrik etme erdemini kazanır. Bir sonraki dönemde daha çok çabalaması gerektiğini, asıl yarışın kendisiyle olduğunu keşfeder.

Sonuç olarak; amacımız uygun, fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişime sahip, mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek, güçlü kişiliklerin temelini atmaktır.

Class Activities

Date : 04 May 2020

Biz Kimiz?

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.
Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.
  • Türkçe – İngilizce Özgün Eğitim
  • Gezi ve Gözlem Çalışmaları
  • Değerler Eğitimi
  • Jimnastik- Karate
  • Eğitici Programlar

Bizi Takip Edin.

Hedeflerimiz.

  • Geleceğin Fidanları, Bahçemizde Yeşersin!
  • Değerlerimizi, Değerlilerimize Kazandıralım!

İletişim.

Kısıklı Mahallesi Hamal Sokak Haskaya Koru Konakları No/4 C Blok Üsküdar/İstanbul                        (Haskaya Koru Konakları)
0216 521 21 85