MATHAZONE

MATHAZONE (Masal Tadında Matematik)

Mathazone 0-7 yaş grubundaki çocukların öğrenme psikolojisine en uygun şekilde, matematiğin evrensel sıralamasını da bozmadan, sağlam matematik temeli kurmanıza rehberlik eden, sistematik bir programdır.

Mathazone matematiği eğlenceli bir oyuna dönüştürüyor;

Mathazone Programı “Sıkıcı bir şeyi ezberlemek ve ardından unutmaktan kurtulalım” felsefesiyle yola çıkarak; çocukların keşif ve deneyimleme yoluyla matematiği yaşayarak, anlamlandırarak ve ilişkilendirerek öğrenmelerine fırsat yaratır.

Mathazone Ormanın’da tüm maceraların başladığı bir “Rakamlar Sokağı” vardır. Bu sokakta Bay1, Bayan2, Bay3 gibi rakam komşular yan yana evlerde yaşarlar ve onları sık sık ziyaret eden Kamplumbağa Mo, Kelebek Koko, Arı Balbi, Timsah Timmy gibi dost canlısı sevimli arkadaşları vardır. Bu Rakamlar Sokağı’nın paralelinde daha pek çok Mathazone Sokakları oluşmaktadır. Ama bu sokakların hepsinin gerçek hayattaki gibi belli kuralları ve yaşam şekilleri vardır. Mathazone’da komşular arasında komşuluk ilişkileri çok önemsenir. Çünkü, aslında bu ilişkiler akademik derslerde sayılar, şekiller, işlemler ve yönler kavramları arasında ki gerçek matematiksel ilişkilerin Mathazone’daki kodlamasıdır.

Mathazone hikayeleri ile drama ve oyunlar;

Çocuklar Mathazone Ormanını hikayelerinden tanımaya başlarlar sırasıyla, her hikâyenin barındırdığı matematiksel kodlamaların yanı sıra duygusal analizler de burada önemlidir. Çünkü duygular dikkate alınarak problemler çözülürse, mutlu sonuçlar olur. Bu sebeple Mathazone’da “Duyguların Matematiği” çok önemlidir. Mutlu, mutsuz, heyecanlı gibi birçok duygu oyun teknikleri ve dramalar ile matematik kavramlarına yerleşir. Böylece çocukların analitik yetenekleri kadar sosyal yetenekleri de gelişir Mathazone Ormanında.

Mathazone Programı hem öğretmeni hem de veliyi farklılaştırılmış matematik uygulamaları ile destekleyen bir programdır. Bu şekilde okul-aile-çocuk üçgenini oluşturarak çocuğun en verimli şekilde bilgiyi sindirmesine yardımcı olur.

Class Activities

Date : 25 Ara 2014

Biz Kimiz?

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.
Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.
  • Türkçe – İngilizce Özgün Eğitim
  • Gezi ve Gözlem Çalışmaları
  • Değerler Eğitimi
  • Jimnastik- Karate
  • Eğitici Programlar

Bizi Takip Edin.

Hedeflerimiz.

  • Geleceğin Fidanları, Bahçemizde Yeşersin!
  • Değerlerimizi, Değerlilerimize Kazandıralım!

İletişim.

Kısıklı Mahallesi Hamal Sokak Haskaya Koru Konakları No/4 C Blok Üsküdar/İstanbul                        (Haskaya Koru Konakları)
0216 521 21 85