SOSYAL- DUYGUSAL GELİŞİM

SOSYAL- DUYGUSAL GELİŞİM ( HIGH SCOPE )

High Scope

High/Scope yaklaşımı A.B.D.’de geliştirilmiştir. Programın merkezinde kendi kendilerine planlayıp yürüttükleri etkinliklerden ders alan öğrenciler bulunmaktadır. Programın Anahatları;

1-Öğretmenler çocukların düşünce ve eylemlerini yönetip denetlemek yerine bu düşünce ve eylemleri temel almalıdırlar. Öğrenme çocukların kendi tasarladıkları faaliyetler ve projelerle yoğun olarak ilgilendikleri zaman gerçekleştiğinde öğretmek çocukların çalışmalarını kendilerinin seçmelerini ve düzenlemelerini sağlamaktır. O halde, öğretme, çocukların seçilmiş çalışmalarının bir düşünme içeriği oluşturmasını sağlamaktır.

2-Çocuğun günlük planı öğretme için bir başlangıç olmalıdır. Öğretmen çocuğun yapmakta olduğu şeyle ilgili olarak düşünmesine gözlem yapmasına ve sorunları tanımlayıp çözmesine yardımcı olmalıdır.

Sonuç olarak;

High/Scope okul öncesi eğitim programının çocuğu merkeze alan bir program olduğu görülmektedir. High/Scope programı çocuklara etkin öğrenme fırsatları ve çocuklarda bağımsız düşünme, insiyatif, tutarlılık ve yaratıcılık gibi önemli becerilerin gelişimini desteklediği bilinmektedir. Bu program ile çocukların yaparak, yaşayarak öğrenmesine fırsat tanınmaktadır.

Eğitim programımız “High Scope” Eğitim Yaklaşımı temel alınarak ve çocukların bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

Amacımız, öğrencilerimizin gerek atölye gerek okul öncesi gruplarında farklı alanlardaki gelişim ihtiyaçlarını karşılayacak deneyimleri kazandırabilmek ve gelişimlerini desteklemektir.

Bu program esnasındaki bütün ders ve çalışmalar, çocukların ince ve kaba motor becerilerini, işitsel, görsel ve bilişsel becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Çocukların oyunlarına dahil olma basamağı olarak (SOUL)’u kullanıyoruz. Böylece çocuklarla empati kurarak onlarla zengin bir iletişim dili geliştiriyoruz. Bu eğitim sürecinde aileyi de aktif olarak eğitim ve öğretimin bir parçası olarak görüyoruz.

Class Activities

Date : 25 Ara 2014

Biz Kimiz?

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.
Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.
  • Türkçe – İngilizce Özgün Eğitim
  • Gezi ve Gözlem Çalışmaları
  • Değerler Eğitimi
  • Jimnastik- Karate
  • Eğitici Programlar

Bizi Takip Edin.

Hedeflerimiz.

  • Geleceğin Fidanları, Bahçemizde Yeşersin!
  • Değerlerimizi, Değerlilerimize Kazandıralım!

İletişim.

Kısıklı Mahallesi Hamal Sokak Haskaya Koru Konakları No/4 C Blok Üsküdar/İstanbul                        (Haskaya Koru Konakları)
0216 521 21 85