BİZ KİMİZ?

Çocukları, en büyük emanet gören, birbirine gönülden bağlı, tecrübeli, fedakar bir kadroyuz.

Her an amatör ruhlu, heyecanlı, ama bir o kadar da profesyonel ve yetişmiş bir ekibiz.

Çocuklarımızın sadece karnını doyurmaya değil, gönlünü ve zihnini doyurmaya da önem veren eğitimcileriz.

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.

Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.

Hasbahçe Çocuk Akademisi olarak millî ve manevî değerlerinin bilincinde, geçmişine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile 2018 yılının Eylül ayında eğitim yolculuğumuza başladık.

“Eğitimli çocuk, Mutlu aile” ilkesi ile hem birey olarak çocuğu, hem de bir bütün halinde aileyi eğitim sürecine dahil ederek topluma; özgüveni gelişmiş, saygılı, dürüst, sorumluluk sahibi, paylaşımcı, adaletli bir birey kazandırmaktır. Bunu katı kurallar, sıkıcı bir öğretim programı yerine, oyun ve etkinliklerle kolaylaştırıp sevdirerek benimsetmek gibi bir vizyon önceliğimiz var. Amacımız; çocuklarımızı her an değişmekte ve gelişmekte olan dünyada başarılı olmaları için geleceğe hazırlamaktır.

Hasbahçe Çocuk Akademisi olarak çalışma prensibimiz; kendisiyle barışık ve mutlu, sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, düşünüp sorgulayan özgür ruhlu ve çevresiyle uyumlu, öğrenen ve öğrenmeyi seven nesiller yetiştirmektir.

MİSYONUMUZ

Biz bütün çocukların Allah’ın bizlere hediyeleri olduğuna; sevgiyi, dikkati ve beslemeyi hak ettiğine inanıyoruz.

Biz inanıyoruz ki; güvenli bir ortam çocukları; keşfetmeye, öğrenmeye, büyümeye ve özgürce ifade etmeye yönlendirir. Bu yüzden keskin bir duygu ile gelişen çocukların ilgi alanlarını, doğal yeteneklerini doğru yöntem ile harmanlayarak öğretici ve eğlenceli bir hale getiriyoruz.

Çocukların ihtiyaç duydukları beceri ve kavramları güçlendirmek, zenginleştirmek ve benlik saygısı geliştirmek için etkinlikler, malzemeler ve oyuncaklar bağımsız olarak, bir grup olarak veya öğretmen yönlendirmesi ile kullanması gerektiğine inanıyoruz.

Bunun için sınıflarımız “Öğrenme Merkezleri” olarak düzenlenmiştir. Öğrenme merkezleri aracılığıyla, “EYFS” müfredatımız, çocuklarımızın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bireyselleştirilebilir ve bu yaşa uygun gelişimi teşvik eder.

BİZ NEDEN FARKLIYIZ?

Çocuklara yönelik uyguladığımız müfredat ve programımız, İngiltere’de yıllardır uygulanan bir programa dayanmaktadır.

Bu program, doğumdan 5 yaşına kadar olan çocukların öğrenme, gelişme ve bakımını içerir.

Kısa adı EYFS (Erken Yıllar Hazırlık Aşaması) olan bu programda;

Öğretmenlerimiz, çocukların ilgi alanına giren konulara göre temalar geliştirmekte ve EYFS Rehberini tüm dersler için bir temel olarak kullanmaktadır.
-6 yaş yıllık programımız, öğrenme için güçlü bir temel oluşturmanın yanı sıra, sosyal ve duygusal büyümeye odaklanır.

Biz, çocuğunuzu tanıyıp keşfetmeyi birinci öncelik olarak görüyoruz.

Biz, çocuğu tanımak için onun dünyasına oyun ve faaliyetlerle girmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki, oyun ve faaliyetler, çocukların iç dünyalarını en rahat seyredebileceğimiz, en masum sergi salonlarıdır.

Çocuk, oyun ve faaliyeti kurgularken biz de onun beceri ve kabiliyetlerini keşfedip o alanlarda kendisini yönlendirip geliştiriyoruz.

Çocukla beraber, onun içinde ve bir adım ötesinde, ama hep el ele bir eğitimöğretim gerçekleştiriyoruz.

Onun hem bilgilerini artırıyor, hem becerilerini keşfetmesini sağlıyor, hem yabancı dil öğretiyor, hem geleceğe hazırlıyoruz, hem de bütün bunları onu hiç üzmeden, yormadan, yıpratmadan yapıyoruz.

Uyguladığımız program sayesinde çocukların beden gelişimi, dil ve iletişim becerileri, kişisel, sosyal ve duygusal gelişimleri eş zamanlı ve dengeli bir şekilde artarak devam ediyor.

Bir taraftan da gelecekte alacağı eğitimöğretim hayatına katkıda bulunacak akademik bilgi ve becerilere kavuşuyor.

Çocuklarımızın bütün bu gelişim ve eğitim faaliyetlerini, sadece okulda öğretmen ve rehberler eliyle değil; ailenin, anne ve babanın da dahil olduğu geniş katılımlı bir programlama süreciyle elde ediyoruz

Biz Kimiz?

Çocuklarımızı, bir bütün olarak gören, onların bütün kabiliyet ve becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye talip olan kaşifleriz.
Çocuk ruhunun engin ikliminde seyahat etmeye, onlarla birlikte gülmeye, eğlenmeye, düşünmeye, keşfetmeye meraklı gezginleriz.
  • Türkçe – İngilizce Özgün Eğitim
  • Gezi ve Gözlem Çalışmaları
  • Değerler Eğitimi
  • Jimnastik- Karate
  • Eğitici Programlar

Bizi Takip Edin.

Hedeflerimiz.

  • Geleceğin Fidanları, Bahçemizde Yeşersin!
  • Değerlerimizi, Değerlilerimize Kazandıralım!

İletişim.

Kısıklı Mahallesi Hamal Sokak Haskaya Koru Konakları No/4 C Blok Üsküdar/İstanbul                        (Haskaya Koru Konakları)
0216 521 21 85